Zmiany te mają służyć ochronie danych i pozwalają uniknąć kosztu wymiany dokumentów w przypadku zmiany adresu. Niestety, wprowadzenie nowych wzorów niesie za sobą również negatywne skutki, które możemy odczuć np. podczas wizyt w urzędach lub na poczcie. Dokument z adresem może być również wymagany przy kontaktach z notariuszem bądź przy zawieraniu umów.
Konsekwencje dotyczą również transportu publicznego. Przez brak adresu w dokumentach trudniej weryfikować dane pasażerów przy wypisywaniu opłat dodatkowych, a co za tym idzie egzekwować opłacanie „mandatów” przez gapowiczów.
Na szczęście, Spółka CPW opracowała już kilka skutecznych metod rozwiązania tego problemu i żadna osoba jadąca bez biletu nie może czuć się bezkarna. Wszyscy nasi kontrolerzy przechodzą cykliczne szkolenia z zakresu efektywnego pozyskiwania danych pasażerskich – potrafią dzięki temu przeprowadzić weryfikację adresu zamieszkania niemal każdej osoby. Naszym pracownikom we wszystkim pomaga innowacyjny system informatyczny, który wskazuje poprawność wprowadzanych informacji.
Te usprawnienia pozwalają nam spełniać najważniejsze zadanie, jakim jest podwyższanie jakości przewozów publicznych!